DSpace Інституційний репозитарій Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
 

iRKNEU >
Інститут інформаційних технологій в економіці >
Кафедра статистики >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.kneu.edu.ua/handle/2010/23855

Назва: Умови та фактори формування інвестиційної привабливості країн східної Європи
Автори: Горна, Марина Олексіївна
Horna, Maryna Oleksіїvna
Горная, Марина Алексеевна
Іщук, Ярослава Володимирівна
Ishchuk, Y.
Ищук, Ярослава Владимировна
Халілова, Тамара Мовланівна
Кhalilova, T.
Халилова, Тамара Мовлановна
Ключові слова: Інвестиційна привабливість
іноземні інвестиції
моделі багатовимірних оцінок
міжнародні рейтингові агентства
фактори інвестиційної привабливості країни
метод SWOT-аналізу
регресійний аналіз
імперативи інвестиційної політики
інвестиційний імідж
Дата збереження: 2018-02-23T11:56:44Z
Дата публікації: 2017
Видавець: ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
Бібліографічний опис: Горна М. Умови та фактори формування інвестиційної привабливості країн східної Європи / Горна Марина, Іщук Ярослава, Халілова Тамара // Міжнародна економічна політика. – 2017. – № 2. – С. 137–155.
Короткий огляд (реферат): У статті на основі аналізу відповідних статистичних показників характеризуються основні риси інвестиційного клімату, фактори впливу та умови формування інвестиційної привабливості країн Східної Європи та України. Наведена система показників широко використовується провідними міжнародними організаціями і аналітичними компаніями, що з одного боку, дає можливість побудови довгих динамічних рядів, а з іншого боку, є наочним індикатором інвестиційної привабливості країни. У статті розглянуто особливості інвестиційного середовища у зв'язку з глобальними тенденціями світової економіки та змінами у царині сталого розвитку. Проаналізовано динаміку збільшення обсягу іноземних інвестицій у національній економіці та структуру обсягів інвестицій, що внесені з України в економіку інших країн світу. У статті проаналізовано фактори, які впливають на прийняття інвестиційних рішень і визначають якість середовища, у якому діють суб’єкти інвестування. Задля визначення факторів та умов формування інвестиційної привабливості України застосовано метод SWOT-аналізу, за результатами якого виявлені як загрози, так і переваги та можливості покращення інвестиційного клімату України. Застосовано метод побудови багатофакторної регресійної моделі для визначення ефектів впливу основних факторів, що формують інвестиційний клімат країни. Методи дослідження базуються на загальнонаукових засадах і фундаментальних положеннях економічної теорії, соціальної філософії та статистичної науки. За результатами аналізу з’ясовано необхідність комплексного оцінювання стану та тенденцій інвестиційного клімату в України з використанням статистичного інструментарію аналізу й узгодження кількісної та якісної складових моделі оцінювання інвестиційної привабливості України та країн – членів ЄС. Отримані в ході аналізу дані та проведений емпіричний аналіз можуть сприяти подальшим дослідженням для прийняття обґрунтованих рішень задля покращення інвестиційного іміджу України та збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій і капітальних інвестицій в економіку держави.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.kneu.edu.ua/handle/2010/23855
ISSN: 1811-9824
Розташовується у колекціях:Випуск № 2 (27)
Кафедра статистики

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
2018_6.pdf608,71 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок