Світовий ринок злиттів і поглинань: економічний вимір та специфіка регулювання

Loading...
Thumbnail Image
Date
2007-01-30
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
Abstract
У статті проведено комплексний аналіз світового ринку злиттів і поглинань (М&А), охарактеризовано його еволюційні етапи, досліджено тенденції та особливості розвитку на різних етапах. Автор визначила мотиви здійснення злиттів і поглинань, їх вплив на економіку та зробила спробу виявити основні причини неудач. Проаналізовано специфіку регулювання злиттів у країнах ЄС та визначено головні вимоги до них. Дано оцінку розвитку процесів злиттів і поглинань країн Центрально-Східної Європи, зокрема України. Дано рекомендації для успішного функціонування компаній після здійснення злиття чи поглинання та визначено чинники позитивної динаміки ринку М&А на сучасному етапі.
Description
Keywords
Злиття і поглинання, синергічний ефект, транскордонні злиття, прямі іноземні інвестиції, економія масштабу, вартість трансакцій, політика експансії, заявлені угоди, завершені угоди, цільова компанія, поглинаюча компанія, трансфер ресурсів, акціонерна вартість компанії, інтеграція компаній, несумлінна конкуренція, регулювання ринку, контроль злиттів і поглинань
Citation
Давидович О. Світовий ринок злиттів і поглинань: економічний вимір та специфіка регулювання / О. Давидович // Міжнародна економічна політика. – 2007. – № 1. – С. 114–137.