Права інтелектуальної власності та міжнародна торгівля: наслідки для країн, що розвиваються

Loading...
Thumbnail Image
Date
2007-02-12
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
Abstract
Метою статті є виявити економічні ефекти захисту прав інтелектуальної власності (ПІВ) на технологічне зростання країн, що розвиваються, в контексті їх інтеграції до багатосторонньої торговельної системи. У статті узагальнено теоретичні розробки у сфері захисту ПІВ для відкритої та закритої економік, виявлено вплив посилення захисту ПІВ на економічне зростання та поширення технологій у світі, проаналізовано багатостороннє регулювання СОТ у сфері торговельних аспектів прав інтелектуальної власності, оцінено ефекти запровадження цієї системи для країн, що розвиваються. У статті визначено перспективи розвитку багатосторонньої системи захисту ПІВ, яка б забезпечувала баланс переваг між країнами з різним рівнем розвитку, а також окреслено інструментарій внутрішньої політики у сфері ПІВ, яка б відповідала інтересам техно- логічного зростання країн, що розвиваються. Цей досвід стане в пригоді для вироблення збалансованої політики захисту ПІВ, пов’язаної з торговельною та іншими видами політики України, задля активізації технологічного розвитку в контексті інтеграції нашої країни до світової торговельної системи.
Description
Keywords
Інтелектуальна власність, міжнародна торгівля, країни, що розвиваються, права інтелектуальної власності, відкритість торгівлі, трансфер технологій, торговельні аспекти прав інтелектуальної власності, Світова організація торгівлі, інвестиції, науково-дослідні розробки
Citation
Москалик Р. Права інтелектуальної власності та міжнародна торгівля: наслідки для країн, що розвиваються / Р. Москалик // Міжнародна економічна політика. – 2007. – № 1. – С. 89–112.